•  Komunalne osady ściekowe to w gminie Zbrosławice bardzo drażliwy temat.
  •  Komunalne osady ściekowe to w gminie Zbrosławice bardzo drażliwy temat. Fot. Krzysztof Garczarczyk
23.02.2020

Pola jak szalet? Temat, który śmierdzi

Od lat najwięcej skarg na ten dokuczliwy smród pochodzi od mieszkańców Ziemięcic, Świętoszowic, Przezchlebia, Szałszy i Czekanowa. Komunalne osady ściekowe składowane na zbrosławickich polach to jeden z najbardziej drażliwych tematów w gminie. Często mówi się o tym na zebraniach wiejskich i sesjach rady gminy.

Stosowanie osadów z oczyszczalni ścieków na polach uprawnych, w celu nawożenia czy użyźniania gleb, a także wykorzystywanie ich do rekultywacji terenów zdegradowanych, jest dopuszczalne. Wymaga jednak przestrzegania określonych procedur, zaleceń i norm ekologicznych. Przede wszystkim osady ściekowe powinny być niezwłocznie, najpóźniej w…


Artykuł ukazał się w GWARKU 8/2020 z 25.02.2020
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.