12.08.2019

Policyjny pościg za pijanym motorowerzystą

W niedzielę wieczorem, 11 sierpnia policjanci złapali nietrzeźwego motorowerzystę. Okazało się, że jest poszukiwany listami gończymi.

Do zdarzenia doszło w Sadowie w powiecie lublinieckim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o motorowerzyście, który jedzie całą szerokością jezdni. Pojechali na miejsce i próbowali zatrzymać mężczyznę. Jednak ten jechał dalej i nie reagował na sygnały policjantów.

- Jadąc zygzakiem zajeżdżał drogę policjantom nie pozwalając się wyprzedzić, a następnie zjechał na okoliczne pole, gdzie utracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Desperat podjął ucieczkę pieszo, lecz szybko został dogoniony i obezwładniony przez stróżów prawa – relacjonuje mł. asp. Michal Sklarczyk, rzecznik lublinieckiej policji.

Okazało się, ze kierowca motoroweru ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego 35-latek z powiatu lublinieckiego jest poszukiwany dwoma list listami gończymi - nie stawił się w zakładzie karnym celem odbycia zasądzonych mu kar pozbawienia wolności. (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.