•  Rozbudowa budynku wielofunkcyjnego w Świniowicach miała zakończyć się w grudniu. Mimo to inwestycja jest dopiero w połowie.
  •  Rozbudowa budynku wielofunkcyjnego w Świniowicach miała zakończyć się w grudniu. Mimo to inwestycja jest dopiero w połowie. Fot. Alicja Jurasz
02.01.2018

Ponad 800 zł kary za dzień

Rozbudowa budynku wielofunkcyjnego w Świniowicach to jedna z bardziej pechowych inwestycji w gminie Tworóg. Po problemach z przetargiem teraz są kłopoty ze skończeniem prac w terminie.

Na pierwszy przetarg ogłoszony w lipcu nie wpłynęła żadna oferta. Wykonawcę udało się wyłonić dopiero w kolejnym, w październiku i została nim firma z Tarnowskich Gór. Zaoferowała mniejszą kwotę – 78 tys. zł.

Rozbudowa polega na dobudowaniu do budynku garażu dla miejscowej OSP. Wykonawca miał na to czas do początku grudnia. – Była też mowa o 15 lub 20 grudnia, ale nie udało się. Inwestycja jest mniej więcej w połowie – informowała skarbnik gminy Renata Krain. Za opóźnienia na wykonawcę nałożona jest kara w wysokości 1 proc. brutto za każdy dzień opóźnienia. To ponad 800 zł za dobę. – Na razie nie ma tam dachu, są tylko gołe mury. To nie jest tak, że nic się nie dzieje na budowie, ale prace toczą się powoli. Poza tym działa to na naszą niekorzyść, bo obawiamy się o jakość wykonania, jeśli teraz firma zacznie się śpieszyć ze względu na kary – mówi sołtyska Świniowic Patrycja Skowronek.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 1/2018 z 02.01.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.