10.02.2020

Powstanie obwodnica Nakła Śląskiego i Świerklańca

Obwodnica ma powstać w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.

- Bardzo się z tego cieszę, nie spodziewałem się takiej decyzji. Obwodnica odciąży ruch na bardzo ruchliwej DK 78, którą dziennie w jedną stronę przejeżdża kilkanaście tysięcy samochodów – mówi wójt Świerklańca Marek Cyl.

Na razie nie wiadomo, jaki przebieg będzie miała obwodnica, o tej inwestycji na razie nie było mowy. Wójt liczy na to, że przy podejmowaniu konkretnych decyzji zdanie samorządu też będzie brane pod uwagę. Przetarg na budowę ma być ogłoszony w II kwartale 2024 r. (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.