•  
  •   Fot. Pixabay
04.07.2018

Przedszkola otwarte na wyrost?

Około 30 procent dzieci zapisano na zajęcia w piekarskich przedszkolach w lipcu i sierpniu. W tym roku władze miasta zrezygnowały z systemu dyżurów. Placówki są czynne przez cały rok.

Argument władz miasta brzmi tak: rodzice pracują przez cały rok, więc i przez cały rok powinni mieć możliwość korzystania z usług przedszkola. Kontrargumenty przeciwników rozwiązania: większość rodziców i tak z tego nie skorzysta, a do tego dziecko powinno mieć wakacje od przedszkola.

Jak informuje Michał Sojka, naczelnik wydziału edukacji w piekarskim magistracie, na zajęcia w czasie wakacji zapisano 509 dzieci. W roku szkolnym ta liczba to ok. 1800 dzieci. Z doświadczeń minionych lat wynika też, że nie wszystkie zapisane na zajęcia maluchy się na nich pojawią. Najwięcej oddziałów – po 3 – ma być w przedszkolach nr 3 i 17 w centrum miasta. W pozostałych: od jednego do dwóch.

W szczególnych przypadkach, np. choroby, czy gdy któryś z rodziców dostanie pracę, jest jeszcze możliwość zapisania dzieci na zajęcia w trakcie wakacji.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 26/2018 z 03.07.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.