•  Atak zimy na drodze powiatowej w Radzionkowie w połowie lutego tego roku. Samochody stanęły na górce
  •  Atak zimy na drodze powiatowej w Radzionkowie w połowie lutego tego roku. Samochody stanęły na górce Fot. Elżbieta Kulińska
04.11.2019

Radzionków negocjował i odśnieży

Zarząd Powiatu Tarnogórskiego zwrócił się do burmistrzów i wójtów, by w nadchodzącą zimę to gminy odśnieżały drogi powiatowe. Zgodził się tylko Radzionków, ale zanim to zrobił, wynegocjował z powiatem dobre warunki finansowe.

Powiat szuka pieniędzy i gdy tylko może, przerzuca swoje obowiązki na gminy. Najlepszym przykładem są remonty dróg: od pewnego czasu powiat oczekuje, że gmina poniesie 50 proc. kosztów inwestycji.

Kolejnym pomysłem jest podzielenie się kosztem utrzymania ulic. O tej porze roku…


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2019 z 05.11.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.