•  
  •   Fot. UM Radzionków
17.03.2020

Radzionków. Targowisko czynne w środę, od soboty zamknięte

W Tarnowskich Górach targowiska już są zamknięte, w Radzionkowie zezwolono na handel w środę. Dopiero w sobotę targ zostanie całkowicie zamknięty.

Jutro, 18 marca na targowisku miejskim przy ul. Unii Europejskiej będzie można handlować wyłącznie artykułami spożywczymi. Od soboty, 21 marca targ będzie nieczynny do odwołania. 

Mieszkańców ta decyzja podzieliła. Jedni uważają, że to dobrze, bo targowisko jest odwiedzane przez tłumy ludzie, drudzy są zdania, że to decyzja bez sensu: po pierwsze wykończy mały biznes, pod drugie lepiej robić zakupy na wolnym powietrzu niż w marketach. 

"O tydzień za późno. Można było zerknąć, ile osób było w ostatnią sobotę" - napisał Adam, 

"Byłam w szoku, że w minioną sobotę odbywał się targ... przejeżdżając obok zauważyłam, że niestety dominowała średnia wieku +60, czyli osoby najbardziej narażone" - dodaje internautka, 

"Bez sensu. Handel na wolnym powietrzu jest chyba lepszy od tego w zamkniętym pomieszczeniu, zwłaszcza że niektóre sklepy i tak prowadzą sprzedaż w drzwiach" - uważa inny internauta. 

(red.)

Inne artykuły: 

Castorama ogranicza liczbę klientów

Karetka we wsi - to na pewno koronawirus! Plotki się szerzą

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.