Dziurawy Nowy Świat w Boruszowicach - czy w tym roku mieszkańcy doczekają się remontu?
    Dziurawy Nowy Świat w Boruszowicach - czy w tym roku mieszkańcy doczekają się remontu? Fot. Alicja Jurasz
21.04.2017

Remonty dróg w Boruszowicach

W połowie kwietnia rozstrzygnięto przetarg na remont ul. Obrońców Pokoju w Boruszowicach. Mieszkańcy czekali na niego od lat. Są również szanse, że uda się w tym roku wyremontować sąsiednią ul. Nowy Świat.

Obie boruszowickie ulice znalazły się w harmonogramie remontu dróg na lata 2017-22. Radni wytypowali sześć dróg gminnych w różnych sołectwach, które będą remontowane w pierwszej kolejności. Oprócz ul. Obrońców Pokoju i ul. Nowy Świat uwzględniono również: ul. Polną (Koty), ul. Wierzbową (Tworóg), ul. Mieszka I (Hanusek), ul. Brusiecką (Mikołeska).

W marcu gmina ogłosiła przetarg dotyczący ul. Obrońców Pokoju. Zgłosiło się sześć firm, a najbardziej korzystną propozycję – 341 tys. zł i 10 lat gwarancji – zaproponowało przedsiębiorstwo Domax z Boronowa. – W przyszłym tygodniu podpiszemy umowę z wykonawcą, który wtedy określi, kiedy zacznie prace. Powinny się skończyć pod koniec lipca. Mamy nadzieję, że roboty nie będą bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Jak tylko dostaniemy pozwolenie na budowę, ogłosimy przetarg na remont ul. Nowy Świat. Liczymy, że jego rozstrzygnięcie będzie tak korzystne, jak w tym przypadku – informuje kierownik referatu ds. komunalnych Beata Kwiecinska. (aj)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.