•  Obrazy przedstawiają najbardziej charakterystyczne budowle w parku. Zdaniem autorki "Grzybek" symbolizuje bezpieczeństwo, jedność i przynależność.
  •  Obrazy przedstawiają najbardziej charakterystyczne budowle w parku. Zdaniem autorki "Grzybek" symbolizuje bezpieczeństwo, jedność i przynależność. Fot. Archiwum prywatne
09.02.2020

Spacer po parku - wystawa

Do 15 lutego w tarnogórskiej księgarnio-kawiarni Niebo w Mieście przy ul. Wyszyńskiego 139 w Tarnowskich Górach można oglądać wystawę prac Alicji Kowalskiej. Inspiracją był park Miejski w Tarnowskich Górach.

Wystawa nosi tytuł "Spacer po parku". Obrazy przedstawiają najbardziej charakterystyczne miejsca dla tarnogórskiego parku.

 – Malując obrazy, wyruszyłam w sentymentalną podróż do momentu założenia parku w 1903 roku. Powstał dzięki inicjatywie ks. Franciszka Kokota i ówczesnego burmistrza miasta Richarda Otte. Moje prace są wyrazem pamięci i szacunku do naszej historii i korzeni. Park ma być rewitalizowany, więc obrazy mogą być inspiracją – mówi autorka.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2020 z 11.02.2020
komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.