•  O inwestycji w sieć cieplną mówiono na sesji nadzwyczajnej rady miejskiej.
  •  O inwestycji w sieć cieplną mówiono na sesji nadzwyczajnej rady miejskiej. Fot. Agnieszka Reczkin
07.02.2020

Spotkania w sprawie przyłączenia do sieci cieplnej

148 budynków w Miasteczku Śląskim ma być podłączonych do sieci cieplnej. Spotkania w tej sprawie odbędą się w poniedziałek i wtorek.

Veolia Południe pozyskała na tę inwestycję dofinansowanie z Unii Europejskiej, mieszkańcy za przyłącze i węzeł cieplny nic nie zapłacą. Spotkania odbędą się 10 i 11 lutego o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury. Mieszkańcy poznają aktualne informacje o projekcie podłączenia do sieci cieplnej, będą też podpisywane umowy przyłączeniowe. Warto ze sobą zabrać dowód osobisty i dokumenty potwierdzające własność nieruchomości.

Spotkania dotyczą mieszkańców ulic: Sportowej, Dworcowej, Pindora, Norwida, Asnyka, Rydla, Wspólnej, Krótkiej, Górniczej, Słonecznej, Dudy, Konopnickiej, Sztolniowej, Promiennej, Gałczyńskiego, Gierzyna, Staromiejskiej, Modrzewskiego, Niepodległości, Jagiełły, Wybickiego, Tetmajera, Rycerskiej, Białego, Pękatego, Kilińskiego, Ceramicznej.

Radny Zbigniew Płomiński dopytywał na sesji rady miejskiej, czemu na tej liście nie ma np. ul. Rubinowej i Dębina, skoro ich mieszkańcy są chętni do przyłączenia, jest tam też miejskie przedszkole. Przedstawiciele Veolii Południe odpowiadają, że lista ulic nie jest zamknięta, wiele zależy od tego, jaki będzie efekt spotkań zaplanowanych na początek przyszłego tygodnia.

Warunki uczestnictwa w projekcie:

- klient użytkuje kocioł węglowy o klasie IV lub niższej,

- posiadanie potwierdzonego prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,

- przekazanie przez klienta dokumentu likwidacji/oświadczenia o likwidacji dla kotła węglowego przed zakończeniem montażu węzła cieplnego w budynku,

- podpisanie umowy sprzedaży ciepła na 5 lat od zakończenia projektu — 31.03.2026 r.

(esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.