•  Czy zmiany rozkładów jazdy będą duże? Radni z Tworoga chcą się im przyjrzeć i poszukać oszczędności. Modyfikacje planuje nowy zarządca transportu publicznego czyli GZM.
  •  Czy zmiany rozkładów jazdy będą duże? Radni z Tworoga chcą się im przyjrzeć i poszukać oszczędności. Modyfikacje planuje nowy zarządca transportu publicznego czyli GZM. Fot. Alicja Jurasz
02.02.2019

Szynobusem z Tworoga do Tarnowskich Gór?

Miało być 1,4 mln, ale jest potrzebne ponad 1,6 mln zł. Gmina Tworóg musi dopłacić 260 tys. zł do transportu publicznego. – Mamy transport publiczny o miejskim standardzie na wiejskim terenie – mówił na styczniowej sesji wójt Eugeniusz Gwóźdź. Gmina szuka więc oszczędności. Jeden z radnych zaproponował uruchomienie szynobusu do Tarnowskich Gór.

Od stycznia obowiązki MZKP i KZK GOP przejęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Gminy muszą z GZM podpisywać porozumienie na organizację transportu. Składka Tworoga na utrzymanie komunikacji publicznej na dotychczasowym poziomie ma wynieść w tym roku ponad 1,6 mln zł,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2019 z 05.02.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.