•  Laureaci tegorocznej edycji konkursu "Zebry, kaski i odblaski" pozują do wspólnej fotografii z jurorami konkursu.
  • Laureaci tegorocznej edycji konkursu "Zebry, kaski i odblaski" pozują do wspólnej fotografii z jurorami konkursu. Fot. Archiwum
14.11.2017

Trendsetterzy z Tarnowskich Gór

Czy to w Tarnowskich Górach wykreowano modę na odblaskowe elementy, na bezpieczeństwo dzieci jeżdżących na rowerach poprzez propagowanie kasków, na naukę zasad prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po ruchliwych ulicach? Jeśli nawet nie, to na pewno Tarnowskie Góry są w tej dziedzinie trendsetterem, czyli podmiotem kreującym modę i styl. Od 14 lat prowadzona jest tutaj akcja “Zebry, kaski i odblaski”, konkurs dla dzieci, promujący właśnie bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu.

Akcję wymyślił Herbert Cuda, prezes Tarnogórskiego Klubu Motorowego Małego Fiata przy tarnogórskim PZMot-cie. Nikt nie przypuszczał wtedy, że odblaskowe elementy staną się obowiązkowe (na razie co prawda tylko poza terenem zabudowanym, ale to i tak już coś), że o kaskach będzie się coraz częściej mówiło, że powinni w nich jeździć rowerzyści bez względu na wiek. Tak czy owak tarnogórska akcja była awangardowa i, choć przynajmniej niektórzy uczestnicy pierwszych edycji pewnie mają już swoje dzieci, działania trwają i nic nie wskazuje na to, by miały się szybko zakończyć.

Niedawno w siedzibie tarnogórskiego PZMot-u rozstrzygnięto tegoroczną edycję "Zebr, kasków i odblasków". Jak co roku konkurs plastyczny cieszył się sporym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło blisko stu uczniów z tarnogórskich i radzionkowskich szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było przedstawienie pracy, która promuje bezpieczne zachowania na drogach. Jury przyznało dwa pierwsze miejsca Zoi Wlachojorgos (SP nr 3 Tarnowskie Góry) i Dominice Surmie (SP nr 4 Radzionków). Dwa drugie miejsca zajęli Noemi Rataj (SP nr 13 w Tarnowskich Górach) i Patryk Krzemiński (ZSP nr 3 w Tarnowskich Górach). Trzecie miejsca zajęły Kamila Pokrywka (ZSP nr 1 Tarnowskie Góry) i Julia Bisikiewicz (SP nr 1 Radzionków).

(JT)


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2017 z 14.11.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.