•  Delegacja Związku Weteranów i Rezerwistów WP składa kwiaty i znicze pod obeliskiem.
  •  Delegacja Związku Weteranów i Rezerwistów WP składa kwiaty i znicze pod obeliskiem. Fot. Krzysztof Garczarczyk
04.05.2018

Trzeciomajowe świętowanie w Ożarowicach

Obchody święta Konstytucji 3 maja w gminie Ożarowice połączono z Gminnym Dniem Strażaka. Czwartkowe uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji ojczyzny i strażaków w kościele św. Krzyża w Ożarowicach, po której nastąpiło uroczyste przejście pod obelisk ku czci pomordowanych i poległych w walce o wolność i niepodległość Polski, znajdujący się przy urzędzie gminy.

Pod obeliskiem złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze, była także okazja do okolicznościowych przemówień oraz wręczenia medali i odznak. Po zakończeniu części oficjalnej, w sali widowiskowej Domu Strażaka odbyły się występy artystyczne.

Na uroczystości przybyły delegacje lokalnych organizacji, na czele ze strażakami, członkiniami KGW i bracią górniczą. Wśród licznych gości byli posłowie na Sejm RP, przedstawiciele Sejmiku Województwa Śląskiego, władz powiatu tarnogórskiego, Wojska Polskiego, Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku Weteranów i Rezerwistów WP, ZOSP RP i PSP. (K)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.