Leon Kruczkowski.
    Leon Kruczkowski. Fot. Domena publiczna
11.09.2017

Tu zaszła zmiana

W Radzionkowie zmieniły się nazwy dwóch ulic. Ulica Kruczkowskiego jest teraz ulicą Kruczkowskiego, a ulica Chełmska nosi teraz nazwę Chełmskiej.

Charakterystyczne dla czasów Peerelu były zabawy w kotka i myszkę, jakie ludzie bez przerwy toczyli z władzą. Narodową specjalnością stało się omijanie durnowatych zarządzeń, wodzenie za nos wszelkiego autoramentu aparatczyków i innych "naprawiaczy". Czyżby czasy Peerelu wracały?

Wygląda …

Artykuł dostępny po wykupieniu cyfrowej prenumeraty
Chcę kupić cyfrową prenumeratę >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 36/2017 z 12.09.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.