•  
  •   Zdjęcia: Marta Kobędza-Krain
01.07.2019

Tworóg żegnał najzdolniejszych uczniów

W Tworogu odbyło się coroczne spotkanie władz gminy z najlepszymi absolwentami. W tym roku frekwencja była rekordowa, bo spotkały się dwa roczniki – ostatni gimnazjalistów i ósmoklasiści.

Spotkanie z absolwentami, którzy żegnają gminne szkoły z najwyższą średnią i po wakacjach naukę będą kontynuować już w szkołach średnich, to wieloletnia tradycja w gminie Tworóg. Przez lata odbywały się w urzędzie gminy, co było też dla młodzieży okazją, żeby budynek zwiedzić. W tym roku uczniów kończących edukację w gminnych placówkach było aż 71, dlatego spotkanie zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu. Najwyższą średnią – 6,0 mogła pochwalić się Kinga Koza z tworoskiej szkoły. Ale koleżanki i koledzy ustępowali jej niewiele.

Tak jak w poprzednich latach absolwenci usłyszeli wiele ciepłych słów od wójta gminy Eugeniusza Gwoździa i jego zastępcy Łukasza Zioba. Był poczęstunek, dyplomy i nagrody oraz pamiątkowe zdjęcia.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 26/2019 z 02.07.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.