• Spadające ze ścian kawałki tynku stanowią zagrożenie dla osób korzystających ze znajdującego się tuż obok chodnika.  
  • Spadające ze ścian kawałki tynku stanowią zagrożenie dla osób korzystających ze znajdującego się tuż obok chodnika.   Fot. Krzysztof Garczarczyk
07.04.2019

Tynk sypie się na przechodniów

Ponad 100-letni, opustoszały budynek dawnej ekonomii przy ul. Polnej w Kamieńcu powoli popada w ruinę. – Sypiący się tynk zagraża przechodniom, korzystającym z biegnącego obok chodnika przy drodze powiatowej – alarmował na niedawnej sesji rady gminy w Zbrosławicach nowo wybrany sołtys Hubert Irmler.

Jak poinformował nas Jakub Kukliński, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UG Zbrosławice, rozmawiano już wstępnie w tej sprawie z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego w Tarnowskich Górach. Gmina wyśle także pismo do właściciela budynku, wzywające do pilnego zabezpieczenia obiektu.

Siedzibę dawnej ekonomii w zespole…


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2019 z 09.04.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.