•  
  •   Fot. Archiwum policji
03.01.2019

Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy

20-latek uciekał przed radiowozem i spowodował kolizję. Teraz został zatrzymany.

11 grudnia w nocy policjanci patrolowali Potępę. Na ich widok kierowca fiata seicento przyspieszył i zaczął uciekać w stronę Krupskiego Młyna. Policjanci ruszyli w pościg. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca fiata się nie zatrzymał. W Krupskim Młynie skręcił do lasu i wyłączył światła. Później uderzył w wystający korzeń i nie mógł jechać dalej. Z samochodu wydobywały się kłęby dymu. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, zauważyli uciekającego pasażera. Złapali go. Kierowcy już nie było.

Udało się ustalić, że za kierownicą fiata siedział 20-latek z gminy Wielowieś. Teraz go zatrzymano. Okazało się, że uciekał, bo nie miał prawa jazdy. Do tego fiat nie był ubezpieczony.

20-latkowi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat więzienia. Ponadto odpowie spowodowania zagrożenia dla pasażera. (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.