•  Wykonawca okazał się nierzetelny i nie skończył remontu szkoły przed 1 września.
  •  Wykonawca okazał się nierzetelny i nie skończył remontu szkoły przed 1 września. Fot. Archiwum czytelnika
10.09.2018

Uczniowie w pałacu, szkoła wciąż bez dachu

Wykonawca obiecuje, urzędnicy przedłużają kredyt zaufania. Efekt – prace przy dachu w szkole podstawowej w Nowym Chechle wciąż się nie rozpoczęły.

Na kolejnych spotkaniach z rodzicami urzędnicy deklarowali, że jeżeli wykonawca nie rozpocznie prac przy dachu szkoły, to rozpoczną się działania w kierunku rozwiązania z nim umowy. Tyle, że wciąż słyszeli od szefostwa firmy, że na pewno lada chwila roboty się rozpoczną.

–– Zakładam, że rozmawiam z odpowiedzialnymi ludźmi, którzy dotrzymują słowa, choć coraz bardziej w to wątpię. Jeszcze 31 sierpnia usłyszeliśmy zapewnienia, że dach będzie robiony. Jest 6 września i nic w tym zakresie się nie dzieje. W przyszłym tygodniu już na pewno zapadną strategiczne decyzje – mówi wójt Świerklańca Marek Cyl.

Dodaje, że trwają rozmowy z prawnikami i przedstawicielami urzędu marszałkowskiego, chodzi m.in. o to, by nie stracić unijnej dotacji na inwestycję. A obejmuje ona nie tylko remont szkoły, ale i budowę przedszkola. A w tym zakresie też nic się nie dzieje. Jedyne co robi firma, to prace w budynku szkoły, m.in. centralne ogrzewanie i tynkowanie.

Przypomnijmy, że w związku z nierzetelnością wykonawcy remontu i jego przedłużaniem się, dzieci uczą się w Pałacu Kawalera. – Dyrektor szkoły zapewnia, że podstawa programowa jest realizowana – zaznacza wójt Cyl.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 36/2018 z 11.09.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.