•  
  •   Fot. Elżbieta Kulińska
05.05.2019

Uwaga na opryski

Jak informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach w drugiej dekadzie maja na terenie nadleśnictw: Brynek, Herby, Zawadzkie i Lubliniec będą prowadzone opryski. Celem jest ograniczenie masowego występowania osnui gwiaździstej, stwarzającej poważne zagrożenia dla starszych drzewostanów sosnowych. W tym okresie trzeba będzie liczyć się z ograniczeniem wstępu do lasu.

Zabiegi ochronne będą prowadzone z użyciem środka owadobójczego mospilan 20 SP. Wobec ludzi jest szkodliwy dopiero po połknięciu. Mieszkańcy miejscowości położonych w sąsiedztwie lasów, gdzie będą prowadzone opryski, zostaną powiadomieni o terminie i sposobie wykonania zabiegu oraz okresie obowiązywania zakazu wstępu do lasu z odpowiednim wyprzedzeniem. Powierzchnie przewidziane do oprysku oznaczone zostaną tablicami ostrzegawczymi. (aj)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.