•  
  •   Fot. Anna Dziewior
16.04.2018

W obiektywie i okiem historyków

W piątek, 20 kwietnia o godz. 18 w filii MOK-u w Żyglinie będzie wernisaż wystawy fotografii i spotkanie poświęcone historii miejscowości.

Na wystawie "Żyglin subiektywnie" zaprezentowane zostaną zdjęcia Anny Dziewior i Dariusza Zwardonia, którzy uchwycili w obiektywie własne spojrzenia na mniej i bardziej znane zakątki miejscowości, ale i miejsca do tej pory niedostępne albo niezauważane. Wystawa będzie czynna do 30 maja.

Wernisaż jest połączony ze spotkaniem z cyklu "Posrebrzane Dzieje. Fakty i legendy z przeszłości miasteczka". Tym razem część druga prelekcji "Dawno temu w Żyglinie ". Marek Kaleja i Marian Lysik opowiedzą m.in. o budowie żyglińskiego kościoła oraz roli, jaką przy tym odegrali ówczesny proboszcz ks. Ignacy Holeczko, pewien nauczyciel będący księgowym przedsięwzięcia i żyglińscy Żydzi.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2018 z 17.04.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.