• Pomimo upalnej pogody, ale gra była zacięta.
  • Pomimo upalnej pogody, ale gra była zacięta. Fot. Elżbieta Kulińska
07.08.2018

W parku w Świerklańcu na sportowo

W minioną sobotę i niedzielę park w Świerklańcu był areną Mistrzostw Polski Weteranów, Młodzieżowców i Juniorów w Pétanque.

Pod koniec maja w świerklanieckim parku odbył się pierwszy turniej w boule o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec. Organizatorem była gmina oraz Śląski Klub Petanque Carbon z Katowic. Wygląda na to, że gracze polubili świerklaniecki park i powrócili do niego na rozgrywki zaledwie po dwóch miesiącach

Podczas mistrzostw Polski miejsca na podium zajęli:

Mistrzostwa Polski Juniorów: 1. Krystian Tyrlik, Jakub Grzybowski, Wojciech Grzybowski,

2. Sebastian Domanus, Szymon Teufel, Maurycy Klimaszewski, 3. Domimika Sak, Maciej Zybert, Dawid Dadura.

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców: 1. Tomasz Korniłowicz, Mateusz Markiewicz, Rafał Grzelczak, 2. Sergiusz Gądek, Dawid Matuszewski, Sebastian Pawlak, 3. King Cieślawska, Maciej Hańczuk, Maciej Rymarz.

Mistrzostwa Weteranów: 1. Ryszard Kowalski, Tadeusz Obuchowski, Jerzy Siara, Andrzej Śliż, 2. Roman Bentkowski, Wiesław Stasica, Jacek Szulc, Henryk Tchórz, 3. Jacek Boinski, Marek Maćkowiak, Leszek Złotowki.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 31/2018 z 07.08.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.