•  Kapelmistrz Grzegorz Zawodniak (pierwszy z lewej) i jego orkiestra.
  •  Kapelmistrz Grzegorz Zawodniak (pierwszy z lewej) i jego orkiestra. Fot. Biblioteka i Ośrodek Kultury w Tąpkowicach
06.02.2020

Wielkie show orkiestry dętej OSP Tąpkowice

Piąty, jubileuszowy koncert noworoczny orkiestry dętej OSP Tąpkowice, który odbył się 1 lutego, przeszedł do historii, ale jeszcze długo będzie się o nim mówić i nucić zasłyszane tam melodie. Sala widowiskowa Biblioteki i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach ledwie zdołała pomieścić licznie przybyłą publiczność, a bisom nie było końca.

Jak już zapowiadał na naszych łamach Grzegorz Zawodniak, kapelmistrz orkiestry, tegoroczna impreza, nazwana "Koncertem wszech czasów", była przeglądem polskiej piosenki, z niezapomnianymi przebojami Anny Jantar, Krystyny Prońko, Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego czy Andrzeja Zauchy. Występom orkiestrantów i wokalistów towarzyszyła wystawa starego sprzętu grającego, na której znalazł się też legendarny polski lampowy odbiornik radiowy "Pionier", odbył się pokaz iluzjonisty, chętni mogli skorzystać z fotobudki.

– Publiczność nadzwyczaj dopisała, na sali było około 500 osób, zabrakło miejsc siedzących. Mieliśmy gości nawet gdzieś tam spod Łodzi czy Tychów – cieszy się Jerzy Zgajewski, naczelnik OSP Tąpkowice i prezes strażackiej orkiestry dętej, organizator koncertu. Druhowie i orkiestranci z Tąpkowic zapraszają już na przyszłoroczny koncert. Jedno jest pewne o frekwencję nie muszą się martwić. Byle tylko sala nie pękła w szwach.(K)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.