•  W pierwszej kolejności ma być uchwalony m.in. plan zagospodarowania Winnej Góry.
  •  W pierwszej kolejności ma być uchwalony m.in. plan zagospodarowania Winnej Góry. Fot. Archiwum
09.04.2018

Winna Góra na pierwszy ogień

Do 13 kwietnia można się zapoznać z projektami planów zagospodarowania przestrzennego części Kozłowej Góry.

Plan dla całej Kozłowej Góry piekarscy radni uchwalali już dwukrotnie. Za każdym razem wojewoda go unieważniał. Teraz samorząd przygotowuje go "na raty". Do publicznego wglądu wystawiono projekty planów zagospodarowania przestrzennego i prognozy oddziaływania na środowisko dla obszarów Kozłowa Góra – Winna Góra oraz Kozłowa Góra – tereny na zachód od ul. Plebiscytowej. Z dokumentami można się zapoznać w magistracie oraz w sieci, w biuletynie informacji publicznej. Co ciekawe najbardziej kontrowersyjna dla mieszkańców kwestia możliwości zabudowy Winnej Góry nie wzbudziła wątpliwości wojewody.

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projektach planu odbędzie się 10 kwietnia o godz. 17 w filii MDK w Kozłowej Górze. Uwagi do dokumentów można zgłaszać do 27 kwietnia.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2018 z 10.04.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.