•  Rzeka Brynica,  w niedzielne popopłudnie, 19 maja.
  •  Rzeka Brynica, w niedzielne popopłudnie, 19 maja. Fot. Krzysztof Garczarczyk
21.05.2019

Wysoki stan wody w Brynicy

Ostatnie opady deszczu sprawiły, że znacznie podniósł się poziom wody w korycie Brynicy. 19 maja stan alarmowy na wodowskazie pod sołectwem Brynica przekroczony był nawet o pół metra.

Rzeka nie wyrządziła jednak widocznych szkód z uwagi na rozległe tereny zalewowe. Jak wynika z danych Krajowego Instytutu Meteorologii, 20 maja w południe poziom wody był już  niższy, osiągając 203 cm. Nadal jednak oznaczało to przekroczenie stanu alarmowego, który w tym miejscu wynosi 200 cm. Wartość ostrzegawcza to 180 cm.(K)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.