•  
  •   Fot. Archiwum szkoły
11.06.2018

​Z Nakła na staże do Niemiec

Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim wyjadą na staże do Niemiec. Szkoła otrzymała na ten cel 66 tys. euro.

ZSCKR realizuje kolejny projekt, tym razem pod nazwą "Rynek produktów ekologicznych podstawą zdrowego żywienia i szansą na znalezienie pracy dla absolwentów szkół rolniczych" w ramach programu Erasmus+. Jego tematyka skierowana jest do uczniów kierunków gastronomicznych. W roku szkolnym 2019/2020 dwie grupy młodzieży, każda licząca po 18 osób, pojadą do ośrodka DEULA w Nienburgu, z którym nakielska szkoła współpracuje od lat przy realizacji projektów.

Staż daje uczniom możliwość wzięcia udziału w dodatkowych, bardziej zaawansowanych i wykraczających poza program szkolny zajęć praktycznych, a także zaznajomienie się z warunkami i metodami pracy w innych krajach Unii Europejskiej. Przy okazji uczniowie mają okazję poduczyć się języka niemieckiego, w tym języka zawodowego. Po zakończeniu stażu uczestnicy otrzymają międzynarodowe certyfikaty.

Warto dodać, że zdobycie grantu jest wielkim sukcesem zespołu piszącego projekt, ponieważ w tegorocznym konkursie wpłynęło ponad 1000 wniosków, a dofinansowanie przyznane zostało tylko 200 wnioskodawcom. (eka)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.