• Fot. Pixabay
23.10.2017

Z Truszczycy do Kalet

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku zakończy się budowa drogi z Truszczycy do centrum Kalet. Nadleśnictwo Świerklaniec zadeklarowało 135 tys. zł, resztę wyłoży miasto.

Pierwszy etap budowy w Truszczycy odbył się w 2015 roku. Wyasfaltowano wtedy fragment głównej drogi w centrum miejscowości. – Za przejeżdżającymi latem samochodami podnosiły si tumany kurzu. Było to uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego zaczęliśmy od środka – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

W tym roku ul. Dębową budowano od strony Kalet. Teraz, gdy nadleśnictwo zadeklarowało partycypację w kosztach, wszystko wskazuje na to, że uda się połączyć oba fragmenty. Wyremontowany zostanie pozostały odcinek ul. Dębowej o długości ok. 550 m. Całość znajduje się na terenie leśnym. Po drodze jeżdżą nie tylko pojazdy osobowe, ale i samochody z drewnem. Stąd zaangażowanie nadleśnictwa. Całkowity koszt budowy drogi oszacowano na 300 tys. zł. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 42/2017 z 24.10.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.