•  Oczyszczalnia ścieków w Ożarowicach na razie nie ma możliwości przyjmowania osadów ściekowych z przydomowych oczyszczalni.
  •  Oczyszczalnia ścieków w Ożarowicach na razie nie ma możliwości przyjmowania osadów ściekowych z przydomowych oczyszczalni. Fot. Archiwum Gwarka
11.05.2019

Za to grozi grzywna do 10 000 zł

Zweryfikują przyłącza do sieci kanalizacji sanitarnej, sprawdzą, gdzie spływają wody opadowe z posesji, ocenią szczelność szamb i poproszą o kwity opłat za ich opróżnianie. To tylko niektóre cele wzmożonej kontroli realizacji obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, zapowiedzianej właśnie w gminie Ożarowice.

Informacje o planowanej kontroli pojawiły na gminnych tablicach ogłoszeń już pod koniec kwietnia. Jak mówi Jarosław Pustkowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ożarowicach, obecnie trwa kompletowanie i weryfikacja dokumentów w celu wytypowania nieruchomości, które w pierwszym rzędzie zostaną objęte kontrolą. Nie…


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2019 z 14.05.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.