•  Jan Bury obawia się, że poziom wody podniesie się i zaleje mu posesję.
  •  Jan Bury obawia się, że poziom wody podniesie się i zaleje mu posesję. Fot. Jacek Tarski
13.10.2018

Zanim Hercok “zapuka” do domu

Niby jest susza, ale wody w Hercoku przybywa, a pompy ledwo dają radę ją odprowadzić. Władze gmina nie wiedzą, dlaczego wody przybywa, a okoliczni mieszkańcy boją się, że zaleje im posesje i piwnice.

Jan Bury, mieszkaniec Nakła Śląskiego, trochę się obawia. Tego mianowicie, że któregoś dnia, a może się to stać raczej prędzej, niż później, woda ze stawu Hercok (to ten w pobliżu ośrodka zdrowia, w zasadzie w centrum wsi) przeleje…


Artykuł ukazał się w GWARKU 41/2018 z 16.10.2018
komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.