Panie z zespołu teatralno-kabaretowego Bez Chłopa z Tąpkowic na tle pięknych żniwnych koron prezentowały się szczególnie atrakcyjnie.
    Panie z zespołu teatralno-kabaretowego Bez Chłopa z Tąpkowic na tle pięknych żniwnych koron prezentowały się szczególnie atrakcyjnie. Fot. Dzieki uprzejmości BiOK w Tąpkowicach
03.09.2017

Zmysłowa, obfita, tradycyjna

Każde z siedmiu sołectw gminy Ożarowice przygotowało korony żniwne na gminne dożynki, które odbyły się 26 sierpnia w Ossach. Wszystkie były tak piękne, że komisja konkursowa nie była w stanie wybrać tej najładniejszej i postanowiła przyznać równorzędne pierwsze nagrody.

W każdej dopatrzyła się jednak pewnej szczególnej cechy, co zaznaczyła w swoim werdykcie. W przypadku Celin była to precyzja wykonania, Niezdary – obfitość, Oss – tradycja, Ożarowic – prezentacja, Pyrzowic – niekonwencjonalność, Tąpkowic – zmysłowość, Zendka – oryginalność. Warto w tym miejscu…

Artykuł dostępny po wykupieniu cyfrowej prenumeraty
Chcę kupić cyfrową prenumeratę >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 35/2017 z 05.09.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.