•  
  •   Fot. Archiwum UM
25.10.2019

Złote Gody w Pałacu Kawalera

17 października w Pałacu Kawalera w Świerklańcu została zorganizowana uroczystość dla par obchodzących jubileusz 50-, 60- i 65-lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci obchodzący złote gody uhonorowani zostali medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medale wręczyli wójt Świerklańca Marek Cyl wraz z przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Wasążnikiem.

50 lat pożycia obchodzili (z sołectwa Nakło Śląskie): Anna i Bernard Bramowscy, Maria i Henryk Hajzykowie, Teresa i Leon Kandziorowie, Krystyna i Tadeusz Krysiakowie, Cecylia i Wilhelm Muszalscy, Stefania i Paweł Podleszkowie, Zofia i Czesław Reniowie. Z sołectwa Świerklaniec: Bogusława i Józef Kluszczykowie, Janina i Jan Komórowie, Aniela i Gerard Lipińscy, Regina i Roman Piecuchowie, Dorota i Emil Skutnikowie, Teresa i Bernard Stawscy, Małgorzata i Czesław Zientkowie, Teresa i Brunon Ziółkowie. Z sołectwa Orzech: Agnieszka i Józef Figluowie, Stefania i Andrzej Patoniowie, Teresa i Piotr Szołtysikowie. Z sołectwa Nowe Chechło - Magdalena i Franciszek Ogiermanowie.

60 lat pożycia małżeńskiego obchodziły pary z Nakła Śląskiego: Anna i Alfred Ignacowie oraz Krystyna i Andrzej Steinbergowie, a także para z sołectwa Świerklaniec - Erna i Alfons Knapikowie oraz z Orzecha: Brygida i Joachim Dudowie, Simona i Julian Wąsikowie.

Pary, które związek małżeński zawarły 65 lat temu to mieszkańcy Nakła Śląskiego Adelajda i Ignacy Bereskowie oraz Orzecha - Teresa i Stefan Liskowie.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 43/2019 z 29.10.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.