•  Johanki i zwycięska korona dożynkowa.
  •  Johanki i zwycięska korona dożynkowa. Fot. Archiwum koła
06.09.2018

Zwycięska korona Johanek

Tegoroczny konkurs koron dożynkowych w gminie Tworóg wygrało Koło Kobiet Aktywnych Johanki ze Świniowic. Na imprezie zachwyciły nie tylko koroną, ale też kreacjami, w jakich się zaprezentowały.

– Nasza ubiegłoroczna korona dożynkowa była naturalna, bez żywych kolorów. W tym roku chciałyśmy, żeby była bardziej wyrazista i stąd mocne, fioletowe akcenty. Nasze czerwone stroje nieco się z tym odcieniem kłóciły, dlatego postanowiłyśmy je dopasować do korony. Dziękujemy krawcowej, pani Marioli, że mimo napiętych terminów uszyła kreacje na czas – mówi przewodnicząca koła Teresa John.

W tegorocznym konkursie na korony dożynkowe III miejsce zajęły ex aequo Boruszowice-Hanusek i Tworóg, II – Wojska, a I – właśnie Świniowice. Ozdobą zwycięskiej korony była upleciona para gospodarzy, ubrana w stroje z pestek dyni i ziaren kukurydzy oraz chleb prosto ze świniowickiej piekarni. – Pani Małgosia Szyguła upiekła nam nie jeden, a siedem bochenków! Od początku wspiera nas też mocno sołtys Świniowic Patrycja Skowronek i bardzo im obu dziękujemy. I miejsce nie byłoby, gdyby nie czas i chęci, jakie w stworzenie korony włożyły wszystkie dziewczyny z koła – podkreśla Teresa John.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 35/2018 z 04.09.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.