wiadomości

2. Festiwal Podróży i Mocnych Wrażeń 2-5.03

02 marca 2017, godz. 18.00
Piekary Śląskie, MDK, ul. Bytomska 73

2 marca o godz. 18 pierwsza odsłona slajdowiska. Agnieszka Łyżnicka opowie o „Ameryce (nie) odkrytej, czyli o tym, jaka jest kultura, jak smakuje jedzenie, jak funkcjonuje język i jak coś tak znanego nadal może być obce”. O godz. 19.30 Patagonia i Ziemia Ognista oczami Marcina Franke.

3 marca o godz. 18 slajdowisko Michała Pieca poświęcone Madagaskarowi, Indiom, Kambodży, Syrii i innym krajom z tzw. trzeciego świata, a o godz. 19.30 Leszka Szczasnego „Ruand(k)a w Afryce, czyli z piekła do raju”.

Weekend to mocne wrażenia. 4 marca o godz. 18 film „Z pogranicza cudu” (reż. T. Jurkiewicz). O godz. 19 spotkanie z polskimi łowcami duchów, czyli polsko-amerykańskim zespołem PTGH. - Badacze zjawisk paranormalnych: naukowcy, egzorcyści, demonolodzy, kapłani różnych wyznań opowiedzą o swoich śledztwach i działalności grupy – mówi Jakub J. Pudełko , kierownik kina „Zacisze”.

5 marca o godz.18 w kinie „Zacisze” zagoszczą piekarzanie, Kuba Müller i Marcin Strzelecki - twórcy cyklu krótkich filmów o tajemnicach miasta „Piekarskie Beboki”. A o godz. 19 - (YouTube-owi) Łowcy Przygód, czyli „Kraina zamków, pałaców, sztolni i wulkanów. Przygody na Dolnym Śląsku i nie tylko!”.

Miejsce - kino "Zacisze", wstęp wolny.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.