wiadomości

Górnicza parada na Barbórkę

08 grudnia 2019, godz. 12.30
Tarnowskie Góry

W niedzielę, 8 grudnia ulicami Tarnowskich Gór przejdzie parada pracowników śląskich kopalń i organizacji kultywujących dawne tradycje górnicze. W ten sposób będą świętować Barbórkę.

Historia organizacji parad sięga lat 30. XX wieku. „Niechaj staną do szeregów ci, którzy pracują w kopalniach, jak i ci, którzy sterani ciężką pracą górniczą odpoczywają po długich latach pracy” - powiedział niegdyś Fryderyk Antes, międzywojenny burmistrz Tarnowskich Gór.

Parada ruszy z pl. Wolności, ulicą Krakowską na Rynek o godz. 12.30. Weźmie w niej udział m.in. orkiestra górnicza z Miechowic. Na rynku brać górniczą przywitają przedstawiciele władz miasta. Zaproszeni są wszyscy związani z branżą górniczą, mundury mile widziane, jak również wszyscy mieszkańcy.

O godz. 13.30 w kościele pw. św.św. Apostolów Piotra i Pawła odprawione zostanie nabożeństwo ku czci św. Barbary z muzyczną oprawą orkiestry górniczej i zespołu In Tempore.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.