historia

Historia szlachty śląskiej

09 grudnia 2019, godz. 18.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

Gloria i exodus. Historia szlachty śląskiej

Film, w którym historia szlachty śląskiej w burzliwym XX wieku odżywa we wspomnieniach potomków śląskich rodów, takich jak Ballestrem, Henckel von Donnersmarck, Eichborn, Küster, Wietersheim-Kramsta, Tiele-Winckler i książęta Pszczyńscy. Opowieść o czasach przejściowych od cesarstwa przez demokrację do dyktatury nazistowskiej, a także o niemieckich prowincjach wschodnich po II wojnie światowej.

Mieszkający w Niemczech Ronald Urbańczyk, jeden z dwóch twórców filmu, będzie gościem dyskusji, którą poprowadzi Marek Panuś. Udział weźmie w niej też historyk dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki.

Bilety: 8/10 zł.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.