Koncert charytatywny w Orzechu

22 grudnia 2019, godz. 16.00
Kościół pw. NMPJ w Orzechu

Zespół Szkolno-Przedszkolny Orzechu organizuje Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy na rzecz Marty Konik oraz Piotra Piaseckiego.

Marta Konik ma 16-lat, mieszka w Radzionkowie. Trudny czas choroby rozpoczął się dla Niej we wrześniu 2018 roku. Po trzech operacjach i długim okresie diagnozowania, stwierdzono nowotwór-tłuszczakomięsak śluzowaty. W czerwcu 2019 roku rozpoczęła w zabrzańskim szpitalu chemioterapię. Ma nadzieję, że uda się jej rozpocząć kolejny etap leczenia lekiem nowej generacji – Trabektedyną, który daje jej szanse na życie.

Piotr Piasecki – 57-letni mieszkaniec Bytomia zmaga się z SLA. Stwardnienie zanikowe boczne jest bardzo rzadką i ciężka chorobą neurologiczną, która obejmuje głównie komórki nerwowe odpowiedzialne za kontrolowanie dobrowolnego ruchu mięśni. W tej chwili ma niesprawne obie ręce, problemy z mową, osłabione nogi i oddech (jest leczony respiratorem nieinwazyjnym). Aby jak najdłużej zostać sprawnym wymaga rehabilitacji fizycznej i logopedycznej. Pan Piotr potrzebuje sprzętu, który choć trochę go usamodzielni - wózka elektrycznego ze stabilizatorem, schodołazu, a w przyszłości - specjalnego łóżka rehabilitacyjnego.

Program imprezy:

21 grudnia, godz. 15.00 - występ przedszkolaków ZSP w Orzechu - jasełka

22 grudnia

godz. 16.00 - kiermasz przed kościołem w Orzechu

godz. 17.00 - Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy w kościele pw. NMPJ w Orzechu

godz. 18.30 – dalsza część kiermaszu.

Podczas koncertu wystąpią: grupa wokalna Sing Kids z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu, nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu, Jacek Swoboda z zespołu Wszystkiego Dobrego (piosenki świąteczne do wierszy ks. Jana Twardowskiego), Adam Polakowski z zespołu Wesoła Biesiada, Iwona i Marcin Ziemniewicz z zespołu Kadosz

Koncert poprowadzi Anna Jurzyca – prezenterka Radia Piekary.

Na kiermaszu bożonarodzeniowym będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.