Koncert dla Ani Segiet

04 listopada 2017, godz. 18.00
Tarnowskie Góry

Dobre stwory na nowotwory – tak nazywa się koncert charytatywny dla tarnogórzanki Anny Segiet, który 4 listopada odbędzie się w kościele ewangelickim w Tarnowskich Górach. Początek o godz. 18.

Anię Segiet i jej męża Teodora wiele osób kojarzy z dużych sukcesów w nordic walkingu oraz propagowania tej aktywności w Tarnowskich Górach. Ale małżeństwo to również znani na Śląsku kolekcjonerzy sztuki naiwnej, z których bogatych zbiorów chętnie korzystają muzea. Ostatnio kilka wystaw opartych na dziełach z ich kolekcji można było zobaczyć w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim czy w Muzeum w Tarnowskich Górach.

Ania Segiet od dłuższego czasu zmaga się z chorobą nowotworową. – Poznałem Anię półtora roku temu, z czasem dowiedziałem się o jej chorobie. Wspólnie z Markiem Panusiem zastanawialiśmy, jak możemy pomóc – opowiada Krzysztof Stręcioch. Początkowo myśleli o aukcji charytatywnej, ale przeszkodą były formalności. Wspólnie z proboszczem kościoła ewangelickiego w Tarnowskich Górach ks. Sebastianem Mendrokiem postanowili zorganizować koncert. – Takie akcje jednoczą ludzi. Wielu naszych znajomych od razu zadeklarowało pomoc. To także sposób przerwania pewnej bariery, jaka narosła wokół raka. Ludzie nie wiedzą, jak zachować się względem chorej osoby, o co pytać. A choroba może dotknąć każdego, nawet osoby aktywne i wysportowane jak pani Ania - mówi.

Podczas koncertu będą zbierane datki dla tarnogórzanki. Zagrają: Hanna Balcerzak (klawesyn), Aleksandra Batog (altówka), Jola Literska (wokal), Tomasz Bieniek (gitara). Będzie też okazja zobaczyć kilka prac z kolekcji małżeństwa. 


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.