kultura i rozrywka

Makaty: Islandia

08 grudnia 2018, godz. 17.40
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

MAKATY: „Islandia – na granicy światów”

Zdzich Rabenda przedstawi prezentację podróżniczą z podróży po Islandii. Podobno każdy, kto trafia tam po raz pierwszy, ma wrażenie, jakby lądował na innej planecie. Ta kraina lodu i ognia położona tuż pod kołem podbiegunowym, w miejscu połączenia dwóch płyt kontynentalnych, posiada w swoim bogactwie aż 130 aktywnych wulkanów, gejzery, dziesiątki rzek, setki wodospadów i pól geotermalnych oraz potężny Vatnajokull - największy lodowiec w Europie.

Islandia to równocześnie jeden z najbogatszych krajów na świecie zamieszkały przez zaledwie 350 tys. ludzi, z czego największą mniejszość etniczną stanowią Polacy.

Zdzich Rabenda: "Niespodziewanie na kilka miesięcy stałem się jednym z jej mieszkańców, pracując jako przewodnik po różnych lodowcach i całej wyspie. Opowiem o jasnych i mrocznych stronach mieszkania w tym niezwykłym miejscu. Zabiorę też widzów w zakamarki, do których docierają nieliczni. Zajrzymy do jaskiń lodowych, szczelin lodowcowych, obejrzymy zorzę polarną, podejmiemy dwukrotną próbę zdobycia słynnego wulkanu Eyjafjallajökull i przemierzymy Landmanalaugar – jeden z najpiękniejszych górskich szlaków trekkingowych na świecie."

Bilety: 8 zł.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.