wiadomości

Misterium na piekarskiej kalwarii - 14 i 18-19.04

14 kwietnia 2019, godz. 09.30
Piekary Śląskie

W Jego ranach…” - to hasło tegorocznego Misterium Męki Pańskiej w Piekarach Śląskich.

W Niedzielę Palmową 14 kwietnia o godz. 9.30 na kalwarii będą: wjazd pana Jezusa do Jerozolimy, wypędzenie przekupniów, poświęcenie palm i procesja z palmami do bazyliki.

W Wielki Czwartek, 18 kwietnia w bazylice o godz. 9 będą gorzkie żale i kazanie pasyjne, a później na kalwarii od godz. 9.30 inscenizacja ostatniej wieczerzy, modlitwy w Ogrójcu, zdrady i pojmanie, wtrącenia Jezusa do rzeki Cedron, poniżenie u Annasza, zaparcie się Piotra, sąd u Kajfasza i uwięzienia.

W Wielki Piątek znów będą gorzkie żale i kazanie pasyjne – godz. 9, a inscenizacje zaplanowane tego dnia od godz. 9.30 to: lament Matki Najświętszej, procesja pasyjna do pałacu Kajfasza, Jezus przed Sanhedrynem, Jezus pierwszy raz przed Piłatem, Jezus przed Herodem, dekret Piłata - wejście pokutne po świętych schodach, biczowanie, droga krzyżowa na Wzgórze Ukrzyżowania, złożenie do Grobu.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.