wiadomości

Promocja książki „Schaeferowie. Zakład Sztuki Kościelnej”

02 kwietnia 2019, godz. 17.00
Piekary Śląskie, MBP, ul. Kalwaryjska 62d

Rodzina Schaeferów od lat prowadzi Zakład Sztuki Kościelnej w Piekarach Śląskich. 2 kwietnia w piekarskiej bibliotece zaplanowano promocję książki o Schaeferach. Początek o godz. 17.

Autorem publikacji „Schaeferowie. Zakład Sztuki Kościelnej. 120 lat w służbie dla Piekar Śląskich” jest Zygmunt Schaefer, pasjonat rodzinnej genealogii. Jak sam mówi, zaczęło się od zbierania starych zdjęć i zapisywania opowieści zasłyszanych od rodziców, wujków i ciotek. I wciągało coraz bardziej. Niezwykle cennym źródłem informacji okazały się sztambuchy, czyli tzw. kroniki rodzinne.

W książce opisane są fakty z życia członków licznej rodziny Schaeferów, ale jej najważniejsza część dotyczy Zakładu Sztuki Kościelnej założonego w 1898 r. przez Kazimierza Schaefera. Zajmował się produkcją dewocjonaliów, w szczególności figur, sztandarów, obrazów, szopek bożonarodzeniowych, świętych obrazków, książek, modlitewników i widokówek. Nie brakuje ciekawostek z życia Schaeferów, np. tego, jaki związek z zakładem miała pisarka Pola Gojawiczyńska.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.