kultura i rozrywka

Spotkanie z Jakubem Müllerem

30 stycznia 2020, godz. 17.00
Piekary Śląskie, MBP, ul. Kalwaryjska 62d

30 stycznia o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich zaplanowano spotkanie z Jakubem Müllerem, autorem książki „Maksymilian Jasionowski: robotnik pióra”.

Maksymilian Jasionowski jest dziś nieco zapomniany. Jakiś czas temu w krótkim filmie, w ramach cyklu „Piekarskie Beboki”, przypomnieli o nim piekarzanie Jakub Müller i Marcin Strzelecki. Jasionowski pracował jako górnik, był też pisarzem, poetą, społecznikiem, publicystą, reporterem, działaczem, wynalazcą. Pierwsza część książki to biografia, druga - antologia lirycznej twórczości, zebrana z rozproszonych prasowych publikacji i zachowanych rękopisów. Część materiałów publikowana jest po raz pierwszy.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.