kultura i rozrywka

UNESCO w Tarnowskich Górach

16 lutego 2020, godz. 16.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

UNESCO w Tarnowskich Górach: wykład Grzegorza Rudnickiego „UNESCO za wszelką cenę – wyboista droga Tarnowskich Gór po zaszczytny tytuł obiektu światowego dziedzictwa”.

9 lipca 2017 r. oczy całego świata zwróciły się ku Tarnowskim Górom. Podczas 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa, która obradowała w Krakowie „Kopalnie ołowiu, srebra i cynku wraz z system gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach” zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pozytywna decyzja Komitetu Światowego Dziedzictwa to ukoronowanie 27 lat wytężonej pracy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. To nie tylko pierwszy zabytek w województwie śląskim wpisany na tę prestiżową listę, ale także niebywały sukces dla Tarnowskich Gór. Droga do osiągnięcia rangi najważniejszego zabytku świata nie była jednak drogą usłaną różami. To ogromne przedsięwzięcie, które warto poznać od kuchni.
Bilety: 8/10 zł.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.