wiadomości

Uroczystości w bazylice, koncert Mazowsza

13 sierpnia 2017, godz. 10.00
Piekary Śląskie, bazylika, ul. ks. Ficka 7

Trzy dni potrwają uroczystości maryjne w piekarskiej bazylice.

Na niedzielę, 13 sierpnia zaplanowano Dzień Fatimski.

W poniedziałek, 14 sierpnia będą obchody Zaśnięcia NMP. W ich ramach o godz. 16 zostanie zainscenizowany pogrzeb Matki Bożej, a potem procesja różańcowa z figurą MB Zaśniętej przejdzie na kalwarię, do kaplicy Grobu Matki Bożej.

To nawiązanie do wczesnochrześcijańskiej tradycji, dziś kultywowanej przez kościół prawosławny. W inscenizacji wezmą udział aktorzy, orkiestry, mieszkańcy w strojach ludowych. Po nieszporach wierni uczestniczyć będą w momencie Zaśnięcia Niepokalanej. Po przejściu na Rajski Plac, rozpocznie się obrzęd przygotowania Matki Bożej do pogrzebu. Jej ciało zostanie obmyte, namaszczone olejami z Ziemi Świętej, ubrane w szaty pogrzebowe, a następnie przyozdobione kwiatami. Po zakończeniu obrzędów na Rajskim Placu, procesja wyruszy na dróżki różańcowe. Obchody w Wigilię Uroczystości Wniebowzięcia zakończone zostaną w kaplicy Grobu Matki Bożej.

We wtorek, 15 sierpnia suma odpustowa w bazylice zostanie odprawiona o godz. 10.30. Wśród zaplanowanych wydarzeń będzie też m.in. koronacja figury MB na kalwarii. A o godz. 17.30 w bazylice wystąpi zespół Mazowsze. Wstęp wolny.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.