sport

V Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r.

13 lutego 2020, godz. 19.00
Radzionków

Do 6 lutego można zapisywać się na V Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r. Impreza odbędzie się w Radzionkowie 13 lutego, start o godz. 19. Biegacze będą mieli do pokonania 5 km ulicami miasta.

W tym roku przypada V rocznica utworzenia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945. Po raz piąty spotkają się też biegacze, żeby uczcić pamięć deportowanych. Tegoroczna edycja, tak jak poprzednie, będzie miała wymiar charytatywny. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na kontynuację leczenia oraz rehabilitację nastoletniej mieszkanki Radzionkowa – Oliwii Hajdy. "Pomimo działania diagnostyczno-leczniczego choroba nie daje za wygraną, a postępy nie przychodzą w oczekiwany sposób. W dalszym ciągu potrzeba kosztownej wielokierunkowej rehabilitacji i dalekich codziennych wyjazdów. Wszystko to generuje koszty i stanowi dla rodziny spore obciążenie. Serdecznie zapraszamy do zapisów na wydarzenie, które poza biegiem stwarza możliwość dołożenia swojej cegiełki do leczenia Oliwii oraz poznania historii deportowanych" – piszą organizatorzy biegu z grupy Cidry Lotajom.

Opłata startowa wynosi 25 zł. Limit chętnych to 250 osób. Trasa będzie biegła ulicami: św. Wojciecha, Nakielską, Pietrygów, Słowackiego, Reymonta, Sadową, Podchorążych, Śródmiejską, Szymały, przez parking przy urzędzie miasta, Męczenników Oświęcimia, św. Wojciecha, Klasztorną, Sobieskiego, św. Wojciecha. Regulamin i zapisy na stronie internetowej www.elektronicznezapisy.pl. Przed biegiem i po jest możliwość zwiedzania muzeum deportacji – o godz. 17 i 20. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

(aj)


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.