VIII Koszęciński Festiwal Modelarski

16 marca 2019, godz. 10.00

W najbliższy weekend odbędzie się VIII Koszęciński Festiwal Modelarski. W ubiegłym roku można było obejrzeć na imprezie 600 modeli, wystawę broni czy skorzystać z giełdy modelarskiej. Kółko "Broń i Barwa"zaprasza 16 i 17 marca.

Koszęciński festiwal ma charakter otwarty i można na nim zobaczyć wiele modeli, które nie mieszczą się w wyznaczonych klasach i dlatego nie są pokazywane na innych konkursach. Tutaj to, co nie jest samolotem, pojazdem pancernym czy nie daje się zakwalifikować w innej klasie, wystawiane jest jako "wszystko inne". Pokazywane są modele plastikowe, kartonowe, a czasami wykonane z zaskakujących materiałów. Dominują modele militarne, ale sporo jest architektury. W ubiegłym roku można było oglądać m.in. kopalniane chodniki czy lunapark. Ponieważ impreza zyskuje na znaczeniu, m.in. na skutek rozgrywanych europucharów modelarskich, podczas festiwalu swoje prace pokazują modelarze nie tylko z Polski, ale i zza granicy.

Festiwalowi towarzyszy giełda modelarska, będzie też wystawa broni przygotowana przez Camp Raptor i Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie BARS 201. Festiwal odbędzie się w szkole w Koszęcinie. Zwiedzanie w sobotę w godz. 10-18, a w niedzielę 9-13.30.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.