kultura i rozrywka

Warsztaty: fornir

14 grudnia 2019, godz. 11.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

Makaty: góry.

Górskie intarsje.

Jak co roku podczas Makat nie może zabraknąć warsztatów artystycznych. Tym razem przedmiotem zainteresowania będzie fornir.

Czym jest fornir? To okleina, o której mówi się, że jest istotą urody drewna. To cienkie arkusze drewna cięte z kłody, które układają się w zawiły, przepiękny układ słojów. Każdy jest niepowtarzalny i efektowny, dlatego też fornir stosuje się do produkcji frontów mebli, blatów czy też jako element dekoracyjny w projektowaniu wnętrz. Technikę fornirowania wykorzystujemy m.in. po to, by tworzyć tzw. intarsje. To czasami bardzo skomplikowane kompozycje układane z różnych gatunków drewna w różnych odcieniach.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość ułożenia własnego mozaikowego obrazu gór z różnych gatunków i odcieni drewna. Będzie to niezwykła okazja do stworzenia niezapomnianego i niepowtarzalnego pejzażu górskiego, który ozdobi mieszkanie lub będzie unikatowym prezentem, np. pod choinkę.

Prowadzenie: Izabela Kot.

Materiały na warsztaty zapewnia organizator. Liczba miejsc ograniczona.

Bilety: 25 zł.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.