wiadomości

Święto Wojska Polskiego: 23 i 24.08

23 sierpnia 2019, godz. 18.00
Piekary Śląskie

W piątek i sobotę w Piekarach Śląskich organizowane są atrakcje z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy I powstania śląskiego.

W piątek, 23 sierpnia będą darmowe seanse w kinie „Zacisze”: o godz. 18 -„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” i o godz. 20 - „Kamerdyner”.

W sobotę, 24 sierpnia o godz. 10.30 będzie się uroczysta msza święta polowa pod Kopcem Wyzwolenia. O oprawę muzyczną zadbają Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia i piekarski chór Święta Barbara. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 11.45. Między innymi zostanie odczytany apel pamięci, żołnierze oddadzą salwę honorową. W programie także wojskowa defilada.

Godz. 13.30 to start pikniku militarnego. Pojazdy i sprzęt wojskowy zaprezentują jednostki z Bytomia, Gliwic, Katowic i Krakowa, swoje pięć minut będą też miały zakłady militarne. Zaplanowano również pokazy grup rekonstrukcyjnych, przejażdżki pojazdami wojskowymi, konkursy, atrakcje dla dzieci.

Dla mieszkańców przygotowano bezpłatne autobusy, które pojadą pod Kopiec Wyzwolenia - o godz. 9.30 z ul. Przyjaźni w Dąbrówce Wielkiej i z ul. Tarnogórskiej w Kozłowej Górze.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.