kultura i rozrywka

Witraż w Lasowicach - prelekcja, film, koncert

19 maja 2018, godz. 18.50
Lasowice, kościół pw. św. Katarzyny, ul. Leśna 1

W sobotę, 19 maja, w kościele pw. św. Katarzyny w Lasowicach odbędzie się prezentacja witrażu "Światło góry Tabor". Początek o godz. 18.50.

W programie ewangelia o wydarzeniach na górze Tabor. Później autor witrażu Werner Lubos opowie o jego tworzeniu, m.in. skąd pomysł na tematykę. Zaplanowano również koncert klawesynistki i pianistki Hanny Balcerzak oraz śpiewającego barytonem Jarosława Kitali. Wykonają arie Feliksa Mendelssohna z oratorium "Eliasz" i Jana Sebastiana Bacha z oratorium "Mesjasz". Ponadto zaprezentowany zostanie film o powstawaniu witrażu. Wstęp wolny.

Koszty projektu i wykonania witrażu to ok. 51 tys. zł. Są pokrywane ze składek parafian. – Sobotnia prezentacja jest formą podziękowania dla wszystkich, którzy nam pomogli – mówi ks. Roman Grajczyk, proboszcz lasowickiej parafii.

Zdj. www.hannabalcerzak.com


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.