historia

Wykład z cyklu „UNESCO w Tarnowskich Górach”

15 grudnia 2019, godz. 16.00
Tarnowskie Góry, TCK, ul. Sobieskiego 7

UNESCO w Tarnowskich Górach: Żegnaj Fryderyku, witaj Bolesławie.

Drugi wykład z cyklu „UNESCO w Tarnowskich Górach” dotyczący historii Zabytkowej Kopalni Srebra i jej drogi do uzyskania tytułu „Obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO”.

Tym razem przeniesiemy się w lata 30. minionego wieku, gdy miastem rządził burmistrz Fryderyk Antes. W nieczynnych już podziemiach planował otworzyć pierwszą w Europie kopalnię turystyczną o nieco egzotycznej, jak na owe czasy, nazwie „Król Bolesław Śmiały I". To dzięki niej pogrążone w chaosie gospodarczym miasto miało w krótkim czasie stać się atrakcyjnym ośrodkiem turystycznym.

Bilety: 8/10 zł.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.