wiadomości

Zagrają dla Marty

09 listopada 2019, godz. 20.00
Radzionków, MOSiR

Był koncert w Operze Śląskiej, teraz zaplanowano nocny turniej badmintona. Wszystko dla chorej na nowotwór mieszkanki Radzionkowa – 16-letniej Marty Konik.

Marta zachorowała rok temu. Zdiagnozowano u niej bardzo rzadki, złośliwy nowotwór - tłuszczakomięsak śluzowaty. W czerwcu rozpoczęła chemioterapię. Kolejny etap leczenia to lek nowej generacji – trabektedyna. Potrzebne są pieniądze, by Marta mogła skutecznie walczyć o życie. - Chciałabym znów pojeździć na desce snowbordowej, pójść do szkoły, zatańczyć oberka, bo wiecie ja tańczyłam w zespole folklorystycznym i tak po prostu ŻYĆ” - czytamy na stronie fundacji Iskierka.

Nocny Turniej Badmintona dla Marty będzie w sobotę, 9 listopada od godz. 20 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radzionkowie. Dlaczego ta dyscyplina sportu? Nastolatka ją uprawiała, z sukcesami. Do wyboru są różne kategorie: singlowe - mój pierwszy raz, amator, master i debel. Wpisowe wynosi 40 zł od osoby za jedną kategorię lub 50 zł, jeżeli ktoś zgłosi się i do singla, i do debla. Zapisy trwają do 8 listopada – mailowo: labaradzionkow@gmail.com.

Zaplanowano też inne wydarzenia sportowe, dodatkowe atrakcje i zbiórkę do puszki fundacji Iskierka.


kultura
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.