Zamknij
REKLAMA

Kostka granitowa z przebudowywanej ul. Powstańców. Dokąd ją wywożą?

18:54, 23.05.2020 | J.M
Skomentuj Granit trafił na wywrotki i został wywieziony. To zaniepokoiło kilku czytelników, którzy kontaktowali się z redakcją "Gwarka". Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Od poniedziałku trwa przebudowa ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach. Po sfrezowaniu asfaltu została odsłonięta dawna nawierzchnia drogi. To bruk wykonany z kostki granitowej o wymiarach 16 na 16 cm.

Granit trafił na wywrotki i został wywieziony. To zaniepokoiło kilku czytelników, którzy kontaktowali się z redakcją "Gwarka".

– Decyzją powiatowego konserwatora zabytków kostka została zdeponowana i będzie wykorzystywana do odbudowy zabytkowych fragmentów centrum Tarnowskich Gór. Władze miasta, jako miejsce składowania bruku z ul. Powstańców Śląskich wskazały dawną oczyszczalni ścieków przy ul. Częstochowskiej. To teren nadzorowany i monitorowany, granit jest tam zabezpieczony przed kradzieżą – mówi Barbara Myland, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach.

ZDP spodziewał się, że pod asfaltem będzie kostka brukowa, ale nie było wiadomo czy na całej drodze. Teraz wiadomo, że ulica była poszerzona w niektórych miejscach o około 1,5 metra, a używano do tego innego kruszywa. Także w miejscach, gdzie były prowadzone jakieś wykopy, nie zawsze przywracano pierwotny bruk.

Przebudowę prowadzi firm Hucz z Boronowa. Zaproponowała wykonanie robót za 5 mln 367 tys. zł. Połowa kosztów inwestycji ma zostać pokryta z Funduszu Dróg Samorządowych, reszta z budżetu powiatu tarnogórskiego oraz miasta Tarnowskie Góry. Roboty mają zakończyć się najpóźniej do maja 2021 r.

Plany przebudowy ul. Powstańców Śląskich można obejrzeć tutaj.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

PrzemPrzem

5 3

W każdym śląskim mieście te same obawy. Cały Górny i Dolny Śląsk pokryty jest kostką granitową. Za niemieckich czasów były to tzw bieda drogi. 08:28, 24.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

2251&2251&

0 0

To znaczy porządne i dostosowane do wozów konnych.
21:19, 25.05.2020


Hanys Hanys

3 0

Obawy to mamy przed Polskimi gospodarzami prosze poczytac wypowiedz Pani Mari Dabrowskiej na temat Slaska i bedzie wszystko jasne jeszcze predzej Otto von Bismarck tez cos na ten temat powiedzial przykre ale prawdziwe 17:08, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA